کارگاه های آموزشی

معرفی کتاب

  • ۲۰۱۹-۰۱-۰۸_۱۷۵۰۲۹

    خبرنامه زمستان ۱۳۹۷ انجمن روان شناسی اجتماعی ایران منتشر شد جهت بارگیری متن کامل خبرنامه لطفا بر روی لینک زیر کلیک بفرمایید./د newsletter of iranianasp-winter- 1397

  • ۹۷۸۶۰۰۷۳۸۵۳۶۴

    کتاب روان شناسی اجتماعی (ویراست نهم) اثر الیوت آرونسون ترجمه دکتر مجید صفاری نیا منتشر شد

    روان شناسی اجتماعی (ویراست نهم) اثر الیوت آرونسون ترجمه دکتر مجید صفاری نیا و پرستو حسن زاده مولف: الیوت آرونسون-تیموتی ویلسون-رابین آکرت-ساموئل سامرز مترجم: دکتر مجید صفاری نیا-پرستو حسن زاده ناشر: ارسباران تعداد صفحه: ۱۰۳۳ قطع :…

کد خبر: 88

تاریخ انتشار: ۱۳۹۴/۰۹/۱۲ - ۱۵:۴۹

درباره ما

انجمن‌ روان‌شناسي اجتماعي چگونه تأسيس شد؟
روان‌شناسي اجتماعي به عنوان علم مطالعه رفتارهاي فردي و جمعي و تأثير آنها بر يكديگر، اگرچه موضوعي بسيار كهن است ، در اواخر قرن نوزدهم پايه‌ريزي شد. اين شاخه از علوم اجتماعي با وجود تازگي به دليل جذابيت و جنبه‌هاي كاربردي آن ، به ويژه طي چند دهه گذشته، گسترش و محبوبيت پيدا كرد، كه اشاره شد تا سال ۱۳۷۴ عنوان كتاب روانشناسي اجتماعي و تنها طي ۵ سال آخر اين تاريخ بيش از ۳۶۰ عنوان كتاب روان‌شناسي اجتماعي در امريكا انتشار يافته است.

اين همه، افزون بر حجم عظيم مجله‌هاي علمي و شنريات ادواري است كه در اروپا و ايالات متحده به چاپ رسيده است . امروز ديگر آموزش در اين رشته به عالي‌ترين سطح خود رسيده و پژوهش به پيشرفته‌ترين مراحل خود دست يافته است.

در كشور ما، در زمينه اين علم نوپا پيشرفتهاي چشمگيري رخ داده و اميدهاي فراواني به پيشرفت بيشتر آن در همه شاخه‌ها پيدا شده است: باشد كه تإسيس انجمن روانشناسي اجتماعي ايران در پرتو توجه وافر وزارت علوم، تحقيقات و فناوري به تشكيل انجمن‌هاي علمي _ با هدف اعتلا بخشيدن به اين دانش نوپا در سرزمين نيازمند، ما بتواند ضامن اين پيشرفت باشد.
چند تاريخ مهم در شكل‌گيري انجمن:

تاریخ واقعه
۱۳۸۱/۰۲/۱۱ صدرور پروانه تأسيس انجمن
۱۳۸۱/۱۱/۲۸ نخستين مجمع عمومي انجمن با حضور نماينده دفتر انجمن‌هاي علمي ايران.
۱۳۸۲/۰۳/۰۵ ثبت انجمن در ادارة ثبت شركت‌ها و مؤسسات غيرتجاري  ۱۳۸۲/۱۲/۰۵ اعلام انجمن (اطلاعات ، شماره ۲۲۷۱۲).

سالهاي سال و از زمان معرفي‌ رواشناسي اجتماعي در ايران در ۱۳۳۹، دست اندركاران و صاحبنظران اين حوزه همواره در فكر «تاسيس انجمن روانشناسي اجتماعي ايران» بودند تا بتوانند فعاليتهاي آموزشي، پژوهشي و انتشاراتي اين شاخه علمي را در چهارچوب آن متشكل سازند.
در طي اين سالها جرقه‌هايي از كوشش در اين زمينه در دانشكده‌هاي مختلف زده شده بود. تا اينكه از اواسط سال ۱۳۸۰ گروهي از دست اندركاران به عنوان هيات موسس انجمن در دانشكده علوم اجتماعي دانشگاه تهران گرد ْآمدند و كار تاسيس انجمن را به طور جدي آغاز كردند. نخستين دعوتنامه براي مجمع عمومي انجمن انتشار يافت و در بهمن ماه ۱۳۸۰ در تالار اجتماعات دانشكده علوم اجتماعي نخستين انتخابات هيات موسس انجام گرفت.

صورتجلسه انتخاب هيات موسس به كميسيون انجمن‌هاي علمي وزارت علوم، تحقيقات، فناوري ارسال و تقاضاي صدور مجوز براي انجمن مطرح شد. وزارت علوم، تحقيقات و فناوري دستور تشكيل مجمع عمومي انجمن را صادر و نماينده خود را براي حضور در انتخابات تعيين نمود. با درج اطلاعيه‌اي ، مجمع عمومي انجمن در تاريخ  ۱۳۸۱/۱۱/۲۸ در محل فرهنگسراي دانشجو پارك شفق تشكيل گرديد و در نخستين جلسه هيات مديره مسئوليت‌ها مشخص و هيات مديره انجمن انتخاب شدند:

نام سمت
دكتر علي محمدي كاردان رئيس
دكتر مرتضي كتبي نايب رئيس
دكتر محمود ايرواني خزانه دار
دكتر فاطمه باقريان دبير انجمن
دكتر حسين شكر كن عضو اصلي
دكتر علي ذكاوتي قراگوزلو عضو اصلي
دكتر ابوالقاسم نوري عضو اصلي
دكتر عذرا جاراللهي عضو علي البدل
دكتر منوچهر طباطبائي راد عضو علي البدل
مهدي درويش بازرس علي البدل

 

 

دیدگاه بسته شده است.

http://iranspc.ir